Pozovite - 063 890 74 11
Radiotalasna hirurgija predstavlja naprednu i popularnu metodu kojom se uklanjaju promene na koži i sluzokoži bezbedno, bezbolno, brzo i bez ožiljaka.
Koriste se radiotalasi visoke frekvencije (4MHz) koji prolazeći kroz tkivo dovode do povišenja temperature i isparavanja tečnosti, pri čemu termička energija u potpunosti deluje na željeno polje, uz minimalno oštećenje okolne strukture kože.
Radiotalasi su metoda izbora za uklanjanje, bradavica, kondiloma, papiloma, fibroma, seboroičnih keratoza, solarnih keratoza, ksantelazmi, milija, dermalnih cista, proširenih kapilara, venula i drugih izraslina sa kože.
Radiotalasima se može uzeti i biopsijski uzorak za patohistološku analizu.
Najčešće promene na koži lica i tela koje se uklanjaju radiotalasimabradavice, fibromi i različite keratoze.
Uklanjanje bradavica | 7.000-12.000 RSD |
Uklanjanje papiloma | 7.000-12.000 RSD |
Uklanjanje kondiloma | 8.000-12.000 RSD |
Uklanjanje keratoza | 7.000-12.000 RSD |
Uklanjanje fibroma | 7.000-12.000 RSD |
Uklanjanje proš kapilara | 6.000-12.000 RSD |
Uklanjanje angioma | 7.000-12.000 RSD |
Nevus (mladež) je circumskriptna pigmentna tvorevina sagrađena od nevusnih ćelija. Može se javiti već na rođenju, u prvim godinama ili tokom čitavog života. Svi zdravi mladeži mogu se ukloniti bez ikakvog rizika. Međutim, ako se jave promene u veličini, boji, teksturi, pojačani svrab ili lako krvarenje, pre uklanjanja treba uraditi dermoskopiju i, posle uklanjanja, obavezan patohistološki pregled.
Bradavice (verrucae) su patološke promene na koži izazvane HPV-om. Mogu biti u obliku zaobljenih uzdignuća ili neravnih tvrdih, hiperkeratotičnih uzdignuća, najčešće na rukama, licu vratu, trbuhu, leđima. Zbog mogućnosti autoinokulacije i širenja, treba ih ukloniti.
Polne bradavice (Condylomata acuminata) lokalizovane u anogenitalnoj regiji na sluzokoži ili koži, takođe se uspešno uklanjaju radiotalasima.
Fibrom je benigni tumor vezivnog tkiva koji je lokalizovan na koži ili sluzokoži. Sem genetskih faktora, predispozicja za njegovu pojavu su gojaznost, hormonski disbalans i hronična iritacija. Može se javiti u predelu glave, lica, vrata, al i na drugim delovima tela.
Zavisno od histološkog sastava može biti tvrd (više kolagenih vlakana), mek (više ćelija- zrelih fibrocita) ili dermatofibrom, koji nastaje usled hiperplazije vezivnog tkiva usled trauma (ubod insekta ili iglom, češanje).
Seboroična keratoza (Keratosis seborrhoica) je papilomatizni benigni tumor epiderma. Obično se javlja kod osoba srednjeg ili starijeg životnog doba, mada postoje i juvenilni oblici. Lokalizovan je u seboroičnim regijama lica, grudi leđa, ređe na koži abdomena i velikih pregiba.
Maligna transformacija je vrlo retka, ali nema ni spontanog povlačenja. Radiotalasi su metoda izbora za njihovo uklanjanje.
Solarna keratoza (Keratosis actinica) nastaje na fotoeksponiranim regijama usled dugotrajnog izlaganja suncu. Zbog mogućnosti maligne transformacije u spinocelularni karcinom, po uklanjanju promene neophodno je uraditi patohistološki pregled materijala.
Ksantelazma (Xanthelasma palpebrarum) je žućkasta izraslina na koži očnih kapaka. Češće se javlja kod žena u srednjim godinama i to kod osoba sa povišenim vrednostima lipida u krvi. I kod ovog problema su radiotalasi pravo rešenje za uklanjanje promena.
Ožiljak koji ostaje nakon otpadanja kruste je minimalan, skoro neprimetan. Koža je na tom mestu svetlija i ne bi je trebalo izlagati suncu narednih meseci. Vremenom se boja na mestu intervencije izjednači sa okolnom kožom.
Plitak ožiljak može ostati samo ako je promena bila veća i ako je bilo potrebno dublje prodiranje radiotalasa.
Nedostatak radiotalasne hirurgije jeste njena ograničena upotreba kod osoba sa ugrađenim pejsmejkerom.
Radiotalasno uklanjanje promena na koži je: